BULUT REYHANOĞLU

Yapımcı, TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi


1962 Yılında İstanbul'da doğmuş,işletme eğitiminin ardından tekstil ihracat sektöründe 30 yıla yakın sürede çalışmış ve halen danışman olarak da bu sektörde faaliyet göstermeye devam etmektedir.


2011 yılında Cam film tarafından Caner Alper ve Mehmet Binay'ın yönettiği ZENNE filmine dışardan yapım desteği vermiştir.Aynı yönetmenlerin ikinci filmi ÇEKMECELER'de ise yürütücü yapımcılık yapmış ve festival sürecini yönetmiştir.


2018 yılında Mahmut Fazıl Coşkun’un yönetmenliğini yaptığı ANONS filminde Executive Producer olarak yer almıştır.


Kısa film online izleme platformu olan ''SHORTBYSHORT'' sitesinin sahibidir.
2019 yılında Kısa filmlerin üretilmesine katkı sağlamak amacıyla ortak bir çalışma grubu kurarak bu filmlerin kolektif birlikte çalışarak üretilmesi için Yapımcılık Akademisi ile birlikte YAPIMCI –YÖNETMEN BULUŞMALARI adı altında bir çalışma grubu başlatmıştır. Şu an çekilmiş ve çekim aşamasında olan 5 kısa film vardır.


Okan Üniversitesi ile birlikte FİLM YAP atölyesini gerçekleştirmiştir.
2019 yılında Sinema Destekleme Kurulunun ilk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen Projesinde destekleme kararı aldığı 2 projenin yapımcısıdır.


Önümüzdeki günlerde çekimlerine başlanacak bir sinema filmi ve bir belgesel filminin yapımcılığını yapmakta ve hazırlıklarını yürütmektedir.


  • Anons / The Announcement/2018/Fiction
  • Çekmeceler/ Drawers / 2015 /Drama/Mystery
  • Zenne / Zenne Dancer / 2011/Biography | Drama

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.